Helsinki Katajanokka Luotsikatu 3 kerrostalo | kaksio

Myyntihinta: 898 000 €
Koko: 94.3 m2 Vuosi: 1903

Jugendtalo vuosimallia 1903 odottaa uutta omistajaa. Suomen kaunein kotikatu ja rakastettu Katajanokka tarjoaa ainutlaatuiset, merelliset puitteet uudelle kodillesi.

Tee turvalllinen, pitkäaikainen kotisijoitus.

Tarjolla neliöt yhdestä Suomen ja Helsingin varakkaimmista taloyhtiöistä: hoitokuluista iso osa kertyy vuokratuottoina yhtiön omistamista asunnoista ja liiketiloista. Isot, taloudelliset raskaat remontit mm. putket tehty vastikään. Se tarkoittaa suomeksi sanottuna levollisia yöunia, huoletonta ja edullista asumista.

Hissitalon A-portaan (esteetön) toisessa kerroksessa sijaitsevan läpitalon kaksion vanhan talon tunnelman luovat kauniit lautalattiat (keittiössä vinyyli), alkuperäiset peiliovat, kaari-ikkunat ja sokerina pohjalla yli 3 metriä huonekorkeutta. Kodin sydän on olohuoneen kakluuni.

Varaa henkilökohtainen esittelyaika: Suvi-Päivikki Hiipakka, asuntomyyjä, sisustussuunnittelija, 050-5489269 tai suvi-paivikki.hiipakka@asuntosatama.fi tai Erkki Murto-Koivisto, välittäjä, 045-111 4211 tai erkki.murto-koivisto@asuntoisatama.fi.

Perustiedot

Kohdenumero
20379430
Osoite
Luotsikatu 3
Alue
Katajanokka, Helsinki
Tyyppi
kerrostalo
Tontin pinta-ala
1226 m2
Huoneet
kaksio
Pinta-ala
94.3 m2
Muut tilat
0 m2
Kokonaispinta-ala
94.3 m2
Kerros / Kerroksia
2/5
Hissi
Kyllä
Yleiskunto
tyydyttävä
Keittiö
lattiapinta: linoleum
Kylpyhuone
Sauna
Ei
Käyttöönottovuosi
1904

Hintatiedot

Myyntihinta
898 000 €
Hoitovastike
519 €
Yhtiövastike
518,65 €/kk
Tontin omistus
oma

Yleistiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Fridborg Bostads Ab
Energiatodistus
Kyllä
Lämmitys
N/A
Tontin koko
N/A
Suunnitteilla olevat remontit
Vuosina 2022-2026 ikkunoiden korjaaminen/maalaus ja uusiminen tarpeen mukaan, julkisivujen paikkakorjaukset ja maalaukset.
Kaavoitus